Sohbet Kuralları

admin     05-03-19     Sohbet Odaları          143 Defa Okundu

Sohbet Odası Kuralları Nelerdir?

Sohbet sitelerinde bulunan bazı kurallar mevcuttur. Bu durum özellikle site üyelerinin arasında huzuru ve dengeyi sağlamak için önemlidir. Konulan bu kurallar sayesinde sohbet sitelerinde olumsuzlukların yaşanmasını en aza indirgemek amaçlanmıştır.

Sohbet Kuralları Neden Var?

Her toplulukta belli başlı kurallar bulunmaktadır. Bu kurallar saygıyı üst seviyede tutabilmek için önemli ve gerekli bir durumdur. Sakin, nezih ve kültürlü bir ortam sağlamak için sohbet odalarında kurallara uymak gerekir. Bu sohbet kuralları insanların iletişimini pekiştirecektir. Odalarda bulunan insanların görüşleri, dini, ırkı farklıdır.

Türk örf ve adetlerine ters düşen sohbetler ve davranışlar, site içindeki huzuru ve seviyeyi düşürecektir. Sohbet odalarında kişiler birbirine saygı duymalı. Bu sohbet odalarına giren herkes verilen kurallara uymalı. Böylece geçirilen vakit daha değerli ve etkili olacaktır.
Sohbet odalarının kurulma amacı keyifli ve eğlenceli vakit geçirmektir. Stresi atmak ve yeni insanlarla tanışma sürecinde olumsuzluklarda uzak durmak gerekir. Dolayısı ile site kurallarını önemsemek ve uymak önemlidir.

Sohbet Odalarının Kuralları

Siteye üye olmak isteyen kişiler sohbet odasında uyulması gereken kurallar mutlaka bilmeli ve göz ardı etmemeli. Öncelikle üyelik sırasında tercih edilen nick name ahlaki kurallara aykırı olmamalı.

Unutulmamalı ki, site içerisindeki bütün üyeler aynı haklara sahip ve hepsi aynı kurallara uymak zorundadır. Odalarda belge paylaşmak, şifre gibi kişisel bilgileri vermek kesinlikle yasaktır. İftira, rencide edici sözler, mesajlar yazılmamalı. Aksi taktirde yönetim tarafından uzaklaştırma alınacaktır.

Sohbet sırasında unutulmaması gereken bir diğer detay ise insanların din, ırk, inançlarıdır. Bu tür konularda kötü yorum yapmak, saygısızlık etmek kesinlikle yasaktır. Site içerisinde kanal yönetimleri ile tartışmak yasaktır.

Önemli bir detaylarda biri ise kelime yarışma gibi odaları kurallara uygun değildir. DJ’lerin istek şarkı alıp almaması, çalıp çalmaması tamamen kendi iradelerine bağlıdır. Dolayısı ile bu konuda onlarla münakaşaya girmek yasaktır. Odalarda başka sitelerin ismini ve reklamını vermek yasak. Siyasi polemiklere girmek yasak. Ayrıca büyük devlet adamları ile alakalı yorumlarda da bulunulmamalı.

Üyeler arasında seviyeli ve saygılı sohbet ortamını oluşturmak adına bu kurallar verilmiştir. Üyelerin de rahatsız olduğu içeriklerin olması halinde, site yönetimi ile iletişime geçmeli.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?